ایمیل بهتره یا جیمیل

تفاوت ایمیل و جیمیل

تفاوت ایمیل و جیمیل

ایمیل یا جیمیل یک پست الکترونیکی است که در ماهیت امر با هم تفاوتی ندارند و وظیفه هر دو ایجاد ارسال و نگهداری پست الکترونیکی هست و روش ساخت ایمیل و جیمیل تقریبا به یک صورت می باشد و فرق چندانی با هم ندارند ضمنا کارایی مشابهی هم دارند مثلا اگر کسی از شما آدرس ایمیل بخواهد چه ایمیل آدرس یاهو را به او بدهید و چه ایمیل گوگل(جیمیل) هیچ تفاوتی ندارد.

پس در اصل موضوع که هر دو یک سرویس کاربردی در زمینه پست الکترونیکی می باشند هیچ تفاوتی ندارند

از جمله  تفاوت های آنها که شاید خیلی تفاوت محسوسی نیست می توان به مواد زیر اشاره کرد :

  • ایمیل متعلق به شرکت یاهو است و معروفترین دامین آن yahoo.com است.
  • جیمیل متعلق به شرکت گوگل است و دامین gmail.com شناخته می شود.
  • در برخی سایتها با داشتن حساب کاربری گوگل بدون وارد کردن مشخصات ثبت نام می توانید با اکانت گوگل خیلی راحت ثبت نام کنید و وارد شوید که به نظرم شاید این بهترین مزیت جیمیل نسبت به ایمیل باشد
  • البته جیمیل افزونه های بسیار زیادی هم دارد بر خلاف نسخه جدید ایمیل یاهو که این هم می تواند یک نکته قوت برای جیمیل باشد
  • یاهو میل به شما اجازه می‌دهد که ایمیل‌های رسیده را بر اساس این که چه کسی ارسال کرده یا برای چه کسی ارسال می‌کنید و بر اساس موضوع و ساختار کلی پیام فیلترگذاری کنید. پس‌ازاین عمل هر پیام به‌صورت خودکار به پوشه مورد نظر انتقال پیدا خواهد کرد.
  • فیلترهای سرویس  جیمیل، قوی‌ترین فیلترهای موجود هستند. نه‌تنها می‌توانید همانند گزینه‌های یاهو ایمیل‌های خود را فیلترگذاری کنید، بلکه بر اساس وجود فایل ضمیمه و بزرگی و کوچکی آن‌ها نیز می‌توانید فیلترگذاری انجام دهید. به‌علاوه این که قابلیت‌های نشانه‌گذاری، دسته‌بندی، برچسب دهی، اضافه به علاقه‌مندی، فوروارد و حذف ایمیل‌هایی که در این فیلترگذاری قرار دارند نیز وجود دارد.

اما به طور کلی تفاوتی در اصل آنها وجود ندارد و به سلیقه شخصی شما بستگی دارد که کدام را انتخاب کنید برای مثال بنده چون از قدیم الایام  از سرویس یاهو استفاده می کردم و رغبت بیشتری نسبت به  فضای یاهومیل دارم ایمیل یاهو را بیشتر می پسندم با اینکه امکانات جیمیل نسبتا بیشتر از ایمیل است. 

نویسنده : جواد رحیمی سفیدی

14 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست