چگونه بفهمم تلگرام من هک شده یا نه؟

گاهی اوقات ممکن است بر اثر تهدید یک فرد آشنا یا ناشناس در فضای مجازی یا صرف شک کردن به یک فرد احساس نا امنی کنید که باعث اضطراب و استرس می شود و ذهن شما را آزار می دهد برای مثال اگر کسی در تلگرام برای وادار کردن مخاطبش به انجام کاری ، وی را تهدید به هک کند و  مخاطب او نداند که آیا امکان هک وجود دارد یا خیر؟ و اگر هک ممکن است آیا او هک شده است یا خیر؟ می تواند حس ناخوشایندی به مخاطب القاء کند.

آیا تلگرام هک می شود؟

جواب مختصر : تا خود شما با هکر همکاری نکنید خیر

جواب مفصل : تلگرام یکی از امن ترین پیام رسان های جهان می باشد که همیشه شعار اصلی آن حفظ امنیت کاربرانش بوده است ، بارها از سوی تلگرام اعلام شده است که تلگرام هیچگاه  اطلاعات کاربرانش را در اختیار هیچ نهاد امنیتی ، جاسوسی ، سازمانی ، دولتی ، خصوصی و یا… قرار نمی دهد و علاوه بر آن از سوی کاربران ، هکرها یا مهاجمین هم قابل هک نبوده ، تا جایی که مدیر تلگرام هکرها را به چالش کشیده و برای کسی که بتواند تلگرام را هک کند جایزه 300.000 دلاری تعیین کرده است.

اما تلگرام تا زمانی غیر قابل هک است که خود شما با هکرها همکاری نکنید برای مثال هکر برای به دست آوردن اکانت شما ممکن است از شما درخواست ارسال یک کد که تلگرام برای شما ارسال کرده است را داشته باشد و البته تا زمانی که شما آن کد را به هکر ندهید او هرگز نمی تواند شما را هک کند. پس در نظر داشته باشید اصلی ترین همکار هکر خود شما هستید و تا زمانی که به هر نحوی با وی همکاری نکرده باشید تحت هیچ شرایطی نمی تواند شما را هک کند (اگر در مورد روش هک تلگرام به توضیح بیشتری نیاز دارید اینجا را کلیک کنید)

آیا تلگرام من هک شده است ؟

اما بریم سراغ اصل مطلب اینکه آیا تلگرام من هک شده است یا خیر ؟ چگونه بفهمم که تلگرامم هک شده یا نه ؟

خوشبختانه جواب این سوال بسیار آسان است و جای نگرانی نیست برای اینکه بفهمید تلگرام شما هک شده یا خیر طبق توضیحات زیر این کارها را مرحله به مرحله انجام دهید

1.به تنظیمات مراجعه نمایید

barelmtel21 min

2. وارد قسمت حریم خصوصی و امنیت شوید

barelmtel min

3. سپس در قسمت امنیت، نشست های فعال را مشاهده نمایید

barelm4 min

اگر در قسمت نشست های فعال فقط مشخصات دستگاه شما موجود باشد یعنی تلگرام شما امن است و جای نگرانی نیست اما اگر مشخصات دستگاهی دیگر به جز دستگاه شما در این بخش مشاهده می شود به این معناست که تلگرام شما هک شده است و می بایست پایان دادن به نشست های دیگر را انتخاب کنید تا اگر احیانا کسی به اکانت شما وارد شده است بیرون انداخته شود.

123 min

در پایان توجه به این نکته ضروری است که حتما از تلگرام نسخه اصلی استفاده نمایید و اگر نیاز به vpn دارید از وی پی ان های مطمئن استفاده کنید

البته راهکارهای دیگری برای امنیت بیشتر تلگرامتان وجود دارد که می توانید در صفحه راهکارهای افزایش  امنیت تلگرام  آن را مطالعه فرمایید.

نویسنده : جواد رحیمی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست