آموزش زنکوتسو داچی اولین داچی کیوکوشین

ورزش های آسیای شرقی خصوصا ورزش های رزمی ژاپنی مبتنی بر حرکاتی ابداع شده اند که اصول و نظم آن رشته ورزشی را تنظیم می کنند برای مثال در ورزش کاراته و در سبک کیوکوشین داچی ( نحوه ایستادن ) یکی از اصول اولیه کاتا به شمار می رود که اجرای نا صحیح آن می تواند فرم اجرای کاتا یا اجرای حرکات رزمی در مسابقات را به هم بریزد.

زنکوتسو داچی از اولین و مهمترین داچی ها کیوکوشین است که کاتای یک کیوکوشین با آن شروع می شود و در بیشتر کاتاها کاربرد دارد و اجرای صحیح زنکوتسو داچی برای یک کیوکوشین کار یک اصل مهم است.

 

 آموزش زنکوتسو داچی

زنکوتسو داچی (ایستادن متمایل به جلو )

زنکوتسو داچی

زنکوتسو داچی

در این نوع ایستادن طول داچی دو برابر عرض شانه و عرض داچی به اندازه ی عرض شانه و وزن بدن 70 درصد روی پای جلو و 30 درصد روی پای پشت بوده و زاویه کف پای پشت 45 درجه و زانو کاملا کشیده می باشد و زانوی پای جلو به حدی خم می گردد که شصت پا دیده نشود . زاویه ی پای جلو صفر است . حرکت بصورت مستقیم و مواته از پای پشت می باشد .

کیوکوشین

بسیار دیده می شود که رزمی کاران با وجود اجراهای بسیار زیاد و در سطوح و کمربندهای مختلف در اجرای حرکات اولیه به صورت اصولی دچار مشکل هستند . توصیه می شود برای یادگیری هرچه بهتر به نکات ریز در اجرای داچی ها و انواع حرکات کاتا دقت شود چرا که اجرای ناقص آن علاوه بر آن که فرم حرکت را به هم میریزد گاها باعث آسیب جسمی ورزشکاران نیز می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست